Jak wybierać promienniki gazowe do ogrzewania pomieszczeń.

Decydując się na wybór jakim będą promienniki gazowe do ogrzewania pomieszczeń, powinniśmy się zastanowić na co mamy zwracać uwagę w czasie wyboru jednego z nich. Każde z urządzeń grzewczych posiada określone parametry, które opisują jego zdolności grzewcze oraz energooszczędność. Warto poświęcić im chwilę aby nasz wybór i jednocześnie inwestycja okazała się trafiona.

Promienniki gazowe może opisywać przede wszystkim moc grzewcza oraz zużycie paliwa. Ta druga cecha, czyli energooszczędność jest bardzo istotna dla wielu inwestorów, którzy zdecydowali się ogrzewać pomieszczenia właśnie takim systemem. Dlatego też w czasie zakupu to właśnie zużycie gazu będzie ich interesować najbardziej.

Jednak nie można rozpatrywać zużycia paliwa jako czynnik indywidualny. Ponieważ współgra ono z wyznacznikiem otrzymanej energii cieplnej. Nawet jeśli grzejnik spalałby niewielkie ilości paliwa, może on również bardzo wolno ogrzewać pomieszczenie i wtedy czas palenia może być znacznie dłuższy.

Dlatego też wybierając promienniki gazowe musimy zwracać uwagę nie na moc grzewczą, ani też na zużycie paliwa. Decydującą cechą okaże się ich wydajność, która zapewni nam również odpowiedni stopień ciepła z wykorzystaniem niewielkiej ilości gazu.